Otwarcie Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab - miniatura

Otwarcie Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab

za stworzenie przez Hashtag Ensemble pierwszej i jedynej w kraju stałej sceny dla muzyki współczesnej w formule społecznej instytucji kultury

----------

Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab to pierwsza i jedyna w Polsce stała scena dla muzyki nowej, założona i prowadzona przez Hashtag Ensemble. Mieści się w Warszawie, w modernistycznej willi położonej w sercu Starej Ochoty. W Hashtag Labie odbywają się m.in. koncerty, warsztaty edukacyjne, zajęcia dla najmłodszych, kursy mistrzowskie, seminaria, konferencje i spotkania związane z muzyką współczesną.

Otwarcie Hashtag Labu z końcem lutego 2023 roku odbiło się szerokim echem nie tylko wśród muzyków, ale także publiczności. Do willi przy Barskiej 29 przybyło kilkaset osób. Czekały ich oprowadzenie po nowo otwartej przestrzeni, premiera interaktywnej instalacji #NetworkMusic, set didżejski i koncert otwarcia, podczas którego wystąpili Martyna Kosecka & Idin Samimi Mofakham, Match Match Ensemble oraz gospodarze – Hashtag Ensemble z gościnnym udziałem Tymoteusza Biesa.

Hashtag Lab działa jako społeczna instytucja kultury miasta stołecznego Warszawy i jest inicjatywą członków zespołu, którzy aby stworzyć to miejsce wygrali w konkursie na realizację zadań publicznych, a następnie własnymi siłami wyremontowali i dostosowali wnętrze budynku z 1949 roku. Przez lata bywali w nim tacy artyści, jak Krzysztof Penderecki czy Witold Lutosławski. Swoimi działaniami Hashtag Lab pragnie przywrócić świetność temu miejscu, łącząc artystów i kompozytorów.

Od czasu otwarcia Hashtag Lab zyskał grono sympatyków i zaprosił publiczność na kilkadziesiąt wydarzeń, w tym na koncerty muzyki nowej, elektronicznej i improwizacyjnej, warsztaty, debaty, panele dyskusyjne, spotkania i zajęcia edukacyjne. Regularnie organizuje koncerty dla rodzin, udostępnia przestrzeń na próby i spotkania, gości festiwale i współorganizuje międzynarodowe projekty, coraz mocniej zaznaczając swoje miejsce na kulturalnej mapie Polski.

powrót do listy drukuj