Znamy laureatów nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2022!  - miniatura

Znamy laureatów nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2022!

13 listopada 2022 roku w Filharmonii Narodowej odbyła się gala wręczenia nagrody środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej 2022. W tym roku wszystkie indywidualne laury powędrowały do wyjątkowych kobiet związanych z polską muzyką – Agaty Szymczewskiej, Anny Sułkowskiej-Migoń oraz Jadwigi Mackiewicz – zdobywczyni Nagrody honorowej. Za Wydarzenie roku został uznany XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.

więcej
Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2022 - miniatura

Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2022

Uroczysta gala wręczenia nagrody polskiego środowiska muzycznego odbędzie się 13 listopada o godzinie 20.00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Z okazji trwającego Roku Romantyzmu Polskiego program koncertu towarzyszącego wydarzeniu oparty będzie na twórczości z tego okresu. Wieczór uświetni m.in. występ Leszka Możdżera, który zaprezentuje jazzowe interpretacje muzyki romantycznej.

więcej
Znamy nominowanych do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2022 - miniatura

Znamy nominowanych do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2022

13 listopada 2022 w Filharmonii Narodowej poznamy laureatów dwunastej edycji nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Laureaci wybrani przez środowisko muzyczne odbiorą statuetki w kategoriach: Osobowość roku, Wydarzenie roku, Nagroda honorowa oraz Odkrycie roku. Do 24 października trwa głosowanie, które wyłoni laureatów tegorocznej edycji.

więcej
Przesłanie na Międzynarodowy Dzień Muzyki - miniatura

Przesłanie na Międzynarodowy Dzień Muzyki

Tradycją Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca jest publikacja Przesłania na Międzynarodowy Dzień Muzyki, który przypada 1 października. Autorką tegorocznego przesłania jest Agata Szymczewska.

więcej
Zgłoś kandydaturę do nagrody! - miniatura

Zgłoś kandydaturę do nagrody!

Rozpoczyna się trzynasta edycja nagrody polskiego środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej. Do 14 września 2023 roku za pośrednictwem strony www.koryfeusz.org.pl można przesyłać kandydatury do nagrody w kategoriach: Osobowość roku, Wydarzenie roku oraz Nagroda honorowa, a także w kategorii Odkrycie roku dla debiutujących artystów. Zgłoszeń mogą dokonywać osoby związane z polskim życiem muzycznym.https://nimit.pl/

więcej
12. edycja nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej - miniatura

12. edycja nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej

Trwają przygotowania do uruchomienia dwunastej edycji nagrody polskiego środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej. 23 września 2022 roku na stronie www.koryfeusz.org.pl pojawi się formularz służący do zgłaszania kandydatur do nagrody. Zgłoszenia będą możliwe do 10 października 2022.

więcej