Krystian Ochman - miniatura

Krystian Ochman

za zachwycenie publiczności telewizyjnej śpiewem operowym, a tym samym promowanie muzyki poważnej wśród osób, które nie mają okazji spotykać się z nią na co dzień

----------

Zwycięzca 11. edycji The Voice of Poland. Wnuk słynnego polskiego tenora – Wiesława Ochmana. Jego uczestnictwo w programie telewizyjnym zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez widzów. Ochman okrzyknięty został objawieniem, a jego pierwszy autorski utwór, Światłocienie, określany był jednym z najlepszych debiutanckich singli laureatów The Voice of Poland. Piosenka zanotowała aż 300 tysięcy odtworzeń w tydzień i znalazła się wśród Top 200 Spotify. Singiel osiągnął status złotej płyty.

Drugi singiel – Wielkie tytuły – ukazał się 25 lutego 2021 roku. Teledysk do niego błyskawicznie znalazł się na 1. miejscu karty na czasie YouTube, na której nie zabrakło również innych singli artysty: Wspomnienie, Prometeusz, Ten sam ja.

Krystian z utworem Prometeusz otrzymał nagrodę publiczności w koncercie Premiery 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jako jeden z dwójki polskich artystów wziął też udział w The Circle Sessions, gdzie zaprezentował na żywo dwa utwory – Lights In The Dark oraz Ten sam ja.

Krystian urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych, niedaleko Waszyngtonu. Jego rodzice wyjechali tam na studia oraz do pracy jeszcze w czasach komunizmu. Przełomowym momentem w jego życiu było zagranie roli księcia w licealnym przedstawieniu. Gdy dziadek wysłuchał jego występu, zasugerował pomysł podjęcia studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Poza śpiewem Krystian gra również na fortepianie i trąbce, aktywnie angażuje się w proces tworzenia własnego materiału muzycznego.

powrót do listy drukuj