Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020

2020 to rok wyjątkowy: 10 jubileusz obchodzą zarówno Instytut Muzyki i Tańca, jak i nagroda Koryfeusz Muzyki Polskiej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 7 listopada 2020 roku o 19.00 na antenie TVP Kultura, w Programie Drugim Polskiego Radia, a także na kanale Instytutu Muzyki i Tańca na YouTubie.

„To wyjątkowy czas, pod wieloma względami. Dlatego na jubileuszową galę wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej zapraszamy do niezwykłej sali koncertowej na najwygodniejsze z foteli – te, które znajdą Państwo we własnych domach” – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca. „To ważna data dla muzyki polskiej, będziemy przecież celebrować to, co najważniejszego i najciekawszego wydarzyło się w ciągu ostatnich miesięcy. Nie można tego przegapić, również ze względu na świetny aspekt artystyczny gali. By odczarować nadzwyczajne okoliczności, proponujemy zadbać tego wieczora również o dress code. Zazwyczaj prosiliśmy o stroje wieczorowe. Dzisiaj – można poimprowizować i połączyć np. smoking z dresem, a małą czarną ze szlafrokiem”.

Na gali 7 listopada nagrodę Koryfeusz Muzyki Polskiej, czyli statuetki autorstwa profesora Adama Myjaka, otrzymają laureaci nominowani w 4 kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku, Nagroda Honorowa oraz Odkrycie Roku. Nagrody finansowe ufundowało Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART. Pełna lista nominowanych jest dostępna na stronie: koryfeusz.org.pl.

Wręczeniu nagród będzie towarzyszyć program muzyczny. Wystąpią:
Kayah – śpiew
Katarzyna Moś – śpiew
Joanna Zawartko – śpiew
Igor Herbut – śpiew
Andrzej Lampert – śpiew
Marta Wajdzik – saksofon
Adam Bałdych – skrzypce
Łukasz Belcyr – gitara
Mateusz Kołakowski – fortepian
Paweł Tomaszewski – fortepian
Robert Kubiszyn – kontrabas
Paweł Dobrowolski – perkusja
Chór Polskiego Radia
przygotowanie Chóru: Maria Piotrowska-Bogalecka
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Adam Sztaba – dyrygent, kierownik muzyczny

Organizatorzy gali
Instytut Muzyki i Tańca
TVP Kultura

Patroni medialni
Polskie Radio S.A., Rzeczpospolita, TVP Kultura, Polskie Centrum Informacji Muzycznej Polmic.pl, Presto, Jazz Forum, Jazzarium.pl oraz JazzPress

powrót drukuj