Koncert charytatywny „Wyśpiewać nadzieję. Gwiazdy scen operowych dla Jacka Janiszewskiego

Koncert charytatywny „Wyśpiewać nadzieję. Gwiazdy scen operowych dla Jacka Janiszewskiego"

4 czerwca 2016 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie został zorganizowany Koncert charytatywny „Wyśpiewać nadzieję”. Wydarzenie to jest częścią akcji „Pomocy dla Jacka Janiszewskiego”, której inicjatorem jest Tadeusz Deszkiewicz, prezes radia RDC. Idea wsparcia potrzebującego artysty zmobilizowała środowisko artystyczne do aktywnej pomocy.

Z inicjatywy Dyrektora Mazowieckiego Teatru Muzycznego dr Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd został zorganizowany niezwykły koncert Gwiazdy scen operowych dla Jacka Janiszewskiego. Trzydziestu śpiewaków zaprezentowało się w repertuarze najpiękniejszych utworów operowych i operetkowych, które poruszyły serca i dały nadzieję. Po raz pierwszy na jednej scenie zaśpiewało tak wielu znakomitych artystów, czyniąc z koncertu wydarzenie na skalę europejską.

Jacek Janiszewski jest znany miłośnikom scen operowych z wielu zachwycających ról w arcydziełach, takich kompozytorów, jak Puccini, Bizet, Rossini, Verdi. Największy sukces odniósł w operze Uprowadzenie z seraju Mozarta w Staatsoper w Hanowerze. Występował także w dwóch częściach Tryptyku świętokrzyskiego Piotra Rubika i Zbigniewa Książka. Niestety ciężka choroba przerwała jego wspaniałą karierę. Najwięksi artyści operowi i operetkowi odpowiedzieli na zaproszenie Dyrektora Mazowieckiego Teatru Muzycznego, niosąc tym samym bezinteresowną pomoc i okazując Jackowi Janiszewskiemu solidarność oraz wsparcie.

Podczas koncertu odbyły się również aukcje albumów, obrazów i płyt przekazanych przez przyjaciół artysty.

Wydarzenie zostało zarejestrowane przez TVP3 oraz transmitowane na żywo przez radio RDC i portal Niezalezna.pl.

Wszyscy wykonawcy biorący udział w koncercie zrzekli się swoich honorariów, przekazując je na konto artysty.

powrót do listy drukuj